Pek çoğumuz yıkanmış çamaşırların asılınca etrafa yaydığı mis kokuyu severiz. Yine pek çoğumuz giydiğimiz kıyafetlerimizin, kullandığımız havluların yumuşacık olmasını isteriz. Bu nedenle de hem çamaşır deterjanımız hem de yumuşatıcımız için oldukça seçici davranırız. Hele bebeğimiz varsa, onu hassas cildine ve sağlığına zarar vermeyecek bir çözüm ararız. Tercihlerine güvendiğimiz insanlara danışırız. Farklı ürünler deneyerek beğendiğimiz kokuyu ve istediğimiz yumuşaklığı elde etmeye çalışırız! Bazen aynı ürünü kullanmamıza rağmen farklı sonuçlar elde ederiz. Ya kokusu anlatıldığı o kadar güzel değildir, ya da yumuşaklığı istediğimiz gibi olmaz. Peki, bunun bir püf noktası var mı?


Evet, yıkanan çamaşırlarınızın istediğiniz yumuşaklık ve mis kokuda olması mümkün. Bunun için yumuşatıcıyı durulama öncesi makineye koymak, çamaşır makinenizin deterjan ve yumuşatıcı gözünü temizlemek ve kuru tutmak gibi pek çok öneriyi denemişsinizdir. Hatta çamaşır makinelerini bile değiştirenlerden söz edebiliriz. Bunca denemenin sonucunda istediğiniz yumuşaklığı ve mis kokuyu elde edememiş olabilirsiniz.


Çamaşırlarınızın yumuşacık olması, mis kokması için ne yapabilirsiniz?
Çamaşırlarımızı makinelerimiz aracılığıyla da olsa su ile yıkıyoruz. Ve çamaşırlarımızın yumuşacık olmasında, mis kokmasında suyun rolü büyük. Nasıl mı? Eğer musluğunuzdan sert su akıyorsa, istediğiniz sonuca ulaşmak oldukça zor. Sert su içinde çokça kalsiyum ve magnezyum tuzu bulunan sulara denmektedir. Çözülmüş haldeki kalsiyum karbonat suyun sertliğine en fazla etki eden elementtir. Sert su; halk arasında kireçli su olarak da adlandırılır! Sert su kullanıldığında oluşan kireç tortuları yüzünden cihazlarınızı bozabilir, tesisatınızı tıkayabilir, saçlarınız ve cildiniz kuruyabilir, yemeklerimizin lezzeti değişir, deterjanınızın etkisini azaltarak çok kullanmanıza neden olur ve bu da çok fazla para harcamanız demektir. En önemlilerinden biri de yıkanmış çamaşırlarınızın sert olmasına, güzel kokmamasına nedendir de.


Suların sertliği konusunda daha detaylı bilgi edinmek isterseniz yazımızı okumanızı öneririz. Yazımızda da bahsettiğimiz gibi A.O. Smith Su Teknolojileri olarak, ev ve işyerlerinizdeki suyun ölçümlerini ücretsiz olarak yapar, ihtiyacınız olan çözümleri sunarız. Bu konuda da 0850 222 02 67 numaralı çağrı merkezimizdeki uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.


Eğer suyunuzun sert su olduğunu biliyor ve dezavantajlarını yaşıyorsanız, sizi Pearl Ultra ve Triasoft Serisi Cihazlarımız ile tanıştıralım. A.O. Smith Pearl Ultra ve Triasoft Serisi hayatınıza fark edilir konfor katarken akıllı teknolojisi ile enerji ve para tasarrufu sağlayarak yüksek verim sunar! A.O. Smith Pearl Ultra ve Triasoft Serisi cihazlarımızı incelemek için tıklayın


A.O. Smith Pearl Ultra ve Triasoft Serisi Su Yumuşatma Sistemleri sudaki sertliği gidererek yıkanmış çamaşırlarınızın daha güzel kokmasını ve daha yumuşak olmasını sağlar. Filtrasyon, ferro demir giderimi ve yumuşatma ile daha az deterjan, daha az yumuşatıcı kullanarak aile ekonominize katkıda bulunur. Aynı zamanda kireç önleyici, tuz ve parlatıcı kullanımınıza gerek kalmaz.


Çamaşırlarınızın yumuşacık olması ve mis gibi kokması nedenlerden biri. Evinizde A.O. Smith su yumuşatıcı cihazları kullanarak siz de daha konforlu bir hayata başlayabilirsiniz. Yaklaşık 150 yıllık deneyimi ile dünyanın en prestijli su teknolojileri üreticisi A.O. Smith yanınızda.