Bir su arıtma cihazı almak istediğinizde ya da kullanırken; cihazınızın ileri teknolojiye sahip olmasını, suyunu afiyetle içmeyi, güvenle kullanmayı ve hayatınızı kolaylaştırmasını istersiniz. Su arıtma cihazları bu beklentileri ancak ileri teknolojiye sahipse sağlayabilirler. 
A.O. Smith daha sağlıklı, daha mutlu ve daha rahat yaşamanız için su arıtma cihazlarını üretirken en ileri ve fayda oranı en yüksek teknolojileri kullanır. Bu nedenle de sektörüne yön veren uluslararası bir firmadır. Kullanılan UV sistemleri teknolojisinden ters osmoz teknolojisine, filtrasyon teknolojisinden membran teknolojisine kullandığımız tüm teknolojiler kendi imzamızı taşır. A.O. Smith cihazlarını üstün kılan özelliklerden biri de bu teknolojileridir. Bu yazımızı da incelemenizi öneririz, yazımız için tıklayın.
Öncelikle “Membran Nedir?” anlatarak başlayalım: 
Bir su arıtma cihazının en önemli parçası membran teknolojisi ihtiva etmesidir. En basit şekliyle silindir bir borunun etrafında onlarca baklava hamuru kadar ince membran kâğıdının üst üste sarılmasıyla oluşan bir yarı geçirgen süzgeç görevi görür. Şebekeden gelen su, bu incecik üst üste sarılmış katmanlardan geçerek zararlı tüm mineralleri, virüsleri ve bakterileri konsantre bir şekilde ufak bir miktar suda biriktirir. İçte yer alan borunun bir tarafından arıtılmış su çıkarken diğer çıkıştan ise tüm zararlı maddelerin olduğu su atık olarak sistemden çıkarılır. 
Side Stream Membran ise…
Tüm membran teknolojilerinin en önemli amacı en yüksek miktarda arıtılmış suya karşılık en az miktarda konsantre atık su elde etmektir. Günümüzde standart membranların çoğunluğu 1 bardak içme suyuna karşılık 3 hatta 5 bardak bile atık verebilmektedir. 
A.O. Smith ise su arıtma alanında 3 farklı ülkedeki AR-GE laboratuvarlarında çalışmalar yaparak bu hedefe ulaşabilmiş teknolojiyi ortaya çıkarmıştır: Side Stream Membran Teknolojisi!
Bu yenilikçi teknoloji ile kullanıcılarımıza daha uzun membran ömrü sunarken aynı zamanda çok daha fazla suyu çok daha az atık oranıyla elde ederek sadece bugünü değil yarını da koruyoruz. 
Side Stream Membranın Farkları nelerdir?
Side stream membranı farklı kılan hem tasarımı hem de kendine has patentli sarım tekniğidir. Diğer membranlara göre %10 daha kısa bir iç boru sistemi vardır ancak etrafında 2-3 kat daha fazla sayıda membran katmanına sahiptir. Bunun sonucunda 
*Daha az atık su: Atık su oranını %56 azaltarak enerji tasarrufu, çevresel koruma ve düşük karbon oranı ile yaşama katkı sağlar.
*Daha çok içmeye uygun su: Arıtılmış su üretimini %66 arttırarak, daha çok arıtılmış su daha kısa sürede elde edilebilir. 
*Uzun kullanım ömrü̈: Daha az konsantre kutuplaşma ile membrana daha düşük kirlenme riski sağlarken membranın 1.5 kat daha uzun ömürlü̈ olmasını sağlar. Bu şekilde hem çevre dostu hem de bütçe dostu bir teknoloji sunmaktayız.
*Yüksek tuz giderimi: Evsel membranlarda olabilecek en yüksek seviyelerde %95 ve üzerinde sudan tuz giderimi yapılmaktadır. Bunun bizim için faydası ise kireci sudan tamamen uzaklaştırmasıdır. 
Side Stream membran ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz: 0.850.222 02 67 nolu müşteri hattımızı arayabilir ya da bize sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
İleri teknoloji, güvenilir ve avantajlı kullanım sunan A.O. Smith Su Arıtma Cihazları daha sağlıklı, daha lezzetli, daha temiz su için sizin de tercihiniz olsun…
Tüm cihazlarımızı mutlu günlerde kullanmanızı dileriz…