Su Arıtma Cihazı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bir su arıtma cihazı satın almak istiyorsunuz… Su arıtma cihazlarının fiyatlarını araştırmaya başlıyorsunuz… Kullanan tanıdıklarınıza soruyorsunuz ve en iyi su arıtma cihazı hangisi bilmek istiyorsunuz. Farklı markalar ve farklı fiyatlar ile karşılaşıyorsunuz. Doğal olarak markalar ve fiyatlar arasındaki fark sizi düşündürüyor olabilir. İşte bu yazımız, su arıtma cihazı fiyatları arasındaki farklarla ilgili aklınızdaki soruları cevaplayacak…

Tüm sektörlerin ürün ve hizmetlerinde fiyat farklılıkları olduğu gibi su teknolojileri sektöründe de ürün ve hizmet fiyatları arasında farklılıklar ile karşılaşıyoruz. Fiyat farklılıkları kabul edilebilir bir durum olsa da cihaz alımında doğru kararı verebilmek için bu farklılıkların neler olduğunu ve neden kaynaklandığı bilmeliyiz. Bir kişi yüksek fiyatlı bir cihazı boşa harcanacak para olarak görürken, başka biri o cihazın ileri teknolojisi nedeniyle yüksek fiyata sahip olduğunu düşünebilir. Önemli olan markanın ve cihazın, fiyatı ile aynı değerde olup olmadığı kadar bizim neye ihtiyacımız olduğu ile ilgilidir. Bunun için öncelikle satın almak istediğiniz cihazı uzun yıllar, güvenle kullanmak istiyorsanız birkaç noktaya dikkat etmenizi öneririz:

*Üreticisine: 
Öncelikle cihazın üreticisinin asıl işinin su teknolojileri olup olmadığını ve sektöründe uzman bir firma olup olmadığını öğrenelim…

*Marka güvenilirliğine: Almak istediğiniz cihazın tüketiciler tarafından tercih ediliyor ve markanın; kullanıcılarına ürün, satış sonrası servis ve teknik destek konusunda güvenilir bir tutum sergiliyor olup olmadığını değerlendirelim.

*Teknolojisine: Satın alacağınız cihazın fiyat-fayda dengesini belirleyen en önemli unsurlardan biri de teknolojisidir. Bu teknoloji hem ürün hem de üretim sürecinde değerlendirilmelidir. Cihazın içerisinde yer alan filtre ve parçaların sağlıklı bir kullanım için gerekli standartlara ve cihazın ihtiyaçlarınıza cevap verecek teknolojiye sahip olup olmadığını değerlendirelim.

*Kalitesine: Cihazın dünya standartlarında olduğunu ortaya koyan ve sistemin tamamı için verilmiş sertifikalara sahip olup olmadığını öğrenelim.

*Tasarımı: Boyutları kadar dış tasarımı da tercih sebebi olabilir. A.O. Smith su arıtma cihazları kompakt ve şık tasarımlarıyla da dikkat çekerler. Taşımaları kolay olduğu kadar mutfağınızda az yer kaplarlar ve hem tezgah altı hem de tezgah üstü kullanıma uygundurlar.

* Kullanıcı deneyimlerine: Seçtiğiniz cihazın kullanıcılarının deneyimlerini öğrenelim. Herhangi bir soru ya da sorun karşısında firmanın aldığı reaksiyonu değerlendirelim. En iyi su arıtma cihazı kullanısını en çok memnun eden su arıtma cihazıdır, unutmayın.

*Garantisine:  Su arıtma cihazının garantisini ve garantisinin koşullarını öğrenelim.

*Satış sonrası hizmetine: 
Üreticisinin satış sonrası hizmetlerinin olup olmadığını öğrenelim. Su arıtma cihazının fiyatı uygun olabilir fakat sonrasında montajından kurulumuna, bakımından filtre değişimine kadar firmanın vereceği hizmetler eksik olursa aldığınız ürün sizi mutlu etmeyebilir.

*Firmaya istediğinizde ulaşıp ulaşamayacağınıza:
 Cihazınızla ilgili herhangi bir sorunuz veya öğrenmek istediğiniz bir konu olması durumunda üreticiye kolayca ulaşabilecek misiniz öğrenelim.

Almak istediğiniz cihazları bu maddelerle karşılaştırarak fiyatlarının ederi olup olmadığını görmüş olacaksınız.

Su arıtma cihazı fiyatlarını araştırırken, su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken konuları ve A.O. Smith cihazları ile diğer markaların ürünleri arasındaki farkları anlattığımız yazılarımızı okumanızı öneriyoruz.