Su arıtma cihazları aslında yıllardır temiz, taze, lezzetli, sağlıklı suya ulaşmak isteyenlerin mutfaklarında çoktan yerini aldı, hayatlarına konfor kattı… Siz de suyunuzun temiz, taze, lezzetli ve sağlıklı olmasını isteyen ama su arıtma cihazları nasıl çalışır diye merak edenlerden misiniz?

Su arıtma cihazları şebeke suyunu filtrasyon sistemleri ile arıtarak evlere temiz, sağlıklı, lezzetli ve taze su ulaşmasını sağlar. Gelin, “Su arıtma cihazları nasıl çalışır?” sorusunu Daisy Su Arıtma Cihazı nasıl çalışır, anlatarak açıklayalım. Daisy Su Arıtma Cihazı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için web sayfamızı ziyaret etmek isterseniz: 

Daisy Su Arıtma Cihazı nasıl çalışır?

Daisy Su Arıtma Cihazı şebeke suyunuzdaki tüm bakteri ve kirleticileri arındırır. Aynı zamanda Çok Aşamalı Filtrasyon Teknolojisi olan Side Stream Membranı ile suyunuzdan %99.9 oranında ağır metal, tarım ilacı, bakteri, virüs ve diğer zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar; atık su en az %56 oranında azalır, saf su çıkışı %66 oranında artar. Peki, tüm bunları nasıl yapar?

Suyu arındırma şebeke suyunuzun Daisy Su Arıtma Cihazı’na bağlanması ile başlar. Su önce Daisy’nin ilk filtresi olan 5 mikronluk Sediment Filtre’den geçer. Bu aşamada sudaki kum gibi kaba tortu ve büyük partiküller temizlenir. İkinci filtre olan Granül Aktif Karbon Filtre suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazları ve organik maddeleri temizler. Üçüncü filtre yani 1 mikronluk Sediment Filtre daha küçük partikülleri ve ancak mikroskopla görülebilir maddeler olan koloitleri temizler. Dördüncü filtre Side Stream R.O. Membran suda bulunan bakteri, virüs, ağır metal, böcek ilacı kalıntıları gibi mikrobiyolojik ve kimyasalları temizler. Beşinci filtre Post Aktif Karbon Filtre suyun tadını ve kokusunu dengeleyerek suyu taze tutar. Beş filtreleme sonucunda artık, suyunuz temiz, sağlıklı, taze ve lezzetli olarak musluğunuzdan akar. Hem içme hem kullanma suyu olarak kullanımınıza hazırdır.
 

Temiz, sağlıklı, taze ve lezzetli suya konforlu bir şekilde ulaşmanızı sağlayan Daisy Su Arıtma Cihazı şebekenize bağlanmak üzere kuruluma ve kullanıma hazır olarak teknik servis uzmanlarımız tarafından evinize getirilir ve 15-20 dakikada şebeke suyunuza bağlanır. İster tezgâh üstünde ister tezgâh altında kullanabileceğiniz Daisy Su Arıtma Cihazı Kompakt ve şık kabinetli tasarımı ile tozu ve kiri de dışarıda tutar. Led ekranı sayesinde Performans Takip Sistemi ile cihazın çalışma durumunu, filtre değişim zamanını gösterir. Tüm bu özellikleri ile içme suyunda, yemeklerde, çay ve kahvede mükemmel lezzet elde etmenizi sağlar.

Umarız yazımız “Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?” sorunuzun cevabını vermiştir. Su arıtma cihazı ve su teknolojileri ile ilgili tüm sorularınız için bize web sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan ya da 0.850.222 02 67 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan ulaşabilirsiniz…

Sağlıklı günler dileriz.